100,0% kupujących poleca tego sprzedawcę

Polecam16Nie polecam0

Zgodność z opisem
4.9
Koszt wysyłki
Obsługa kupującego
5

  • sklep@napnell.pl
 
Poduszka ortopedyczna - 7 najważniejszych cech 2
Poduszka ortopedyczna - 7 najważniejszych cech

Jakie są najważniejsze cechy dobrej poduszki ortopedycznej? Jaka jest odpowiednia szerokość i wysokość oraz z jakiego materiału powinna być wykonana? Każdy, kto kiedykolwiek stanął przed wyborem kupna poduszki ortopedycznej, musiał sobie odpowiedzieć na te pytania. W tym artykule podzielimy się z wami najważniejszymi cechami decydującymi o wyborze odpowiedniej poduszki.

Bardzo ważna jest pozycja snu. W przypadku miłośników snu na brzuchu poduszka powinna być w kształcie motylka, jednak jest to jedna z najmniej zdrowszych poduszek. Na organy wewnętrzne działa spory nacisk, a linia kręgosłupa jest wygięta w nienaturalny sposób. Nasze ciało, zamiast odpocząć, męczy się. Najbardziej rekomendowaną pozycją jest spanie na boku lub na plecach.

 

1. Pozycja snu na plecach czy na boku?

Jeśli śpimy na plecach lub boku to już duży krok do zdrowego snu. W tych dwóch pozycjach nasze ciało najlepiej relaksuje się i odpoczywa. Podczas snu krążenie zwalnia, a mięśnie się rozluźniają, dlatego tak ważne jest ułożenie naszego ciała, szyi oraz głowy. W momencie złego ułożenia, przez noc nasze ciało samoczynnie wywiera nacisk na kręgi szyjne, układ nerwowy, czy układ kostny. Dlatego spanie na brzuchu lub przy źle dobranej poduszce jest niewskazane.

 

2. Wysokość poduszki ortopedycznej

Według nas jest to jedno z najważniejszych kryteriów przy wyborze odpowiedniej poduszki ortopedycznej. Jaka powinna być jej wysokość? Tak naprawdę wszystko zależy od wysokości ramion. Jednak odpowiednia poduszka ortopedyczna nie powinna być niższa niż 11 cm oraz wyższa niż 16 cm. Przeprowadziliśmy wiele testów, aby dowieść, że dla człowieka o standardowej budowie ciała optymalna wysokość to 13 cm. Wtedy ułożenie kręgów jest najbardziej odpowiednie. Dla osób o szerokich ramionach oraz wysokim wzroście może okazać się poduszką za niską. W myśl zasady, kto nie spróbuje, ten się nie dowie, uważamy, że najlepiej jest przetestować poduszkę. Dlatego nasze produkty można testować przez 30 dni w zaciszu swojej sypialni z gwarancją darmowego i bezproblemowego zwrotu.

 

 

Wysokość poduszki memory przy śnie na boku

Kluczową rolę w zdrowym śnie odgrywa odpowiednio ułożona linia kręgosłupa. Kręgi szyjne powinny tworzyć linię prostą z pozostałą częścią kręgosłupa. Poza podparciem głowy, poduszka powinna również podpierać szyję. Jeżeli tylko głowa opiera się na poduszce, a szyja "wisi" w powietrzu, oznacza to, że poduszka jest nieodpowiednio dobrana. Tak samo należy zwrócić uwagę na wysokość poduszki. Jeśli po ułożeniu pozycji głowa unosi się za bardzo ku górze, wyginając nasz kręgosłup w łuk, to oznacza, że taka poduszka jest zła, a pozycja niezdrowa. To samo dotyczy się zbyt płaskiej poduszki. Gdy głowa opada za nisko, zaczyna naciskać za mocno na kręgi szyjne, utrudniając tym samym odpowiedni przepływ krwi.

poduszka-ortopedyczna-poprawna-pozycja-snu
 
 
 
poduszka-ortopedyczna-poprawna-pozycja-snu

Wysokość poduszki memory przy śnie na plecach

Głowa powinna ułożyć się na poduszce z pełnym jej podparciem. Nie powinniśmy czuć podłoża w postaci materaca czy wersalki. Poza poprawnym podparciem głowy, kluczowe jest również podparcie szyi. Powinna się ona opierać na poduszce. Jeśli czujemy, że głowa unosi się w powietrzu i nie ma kontaktu z poduszką, oznacza to, że jest dla nas nieodpowiednia.

 

4. Kształt poduszki memory

Na rynku można spotkać najczęściej dwa kształty poduszek: profilowaną oraz o standardowym kształcie. Profilowane poduszki mają to do siebie, że wymuszają tylko 2 pozycje snu - na plecach lub na boku. Wykonywane są najczęściej z bloków pianki, która jest cięta w kształt profilowanej poduszki. Wadą takich poduszek jest najczęściej ich twardość. Ze względu na technologię wykonania, pianki w postaci bloku idealnie nadają się na wnętrze materaca, jednak na poduszkę są już za twarde. Lepszym rozwiązaniem są poduszki o jednolitym kształcie, które umożliwiają sen w wielu pozycjach. W końcu w nocy zmieniamy ułożenie ciała nawet kilkadziesiąt razy. Poduszka o standardowym kształcie wykonana z pianki memory (na przykład 42x56cm lub 42x66cm) sama dopasowuje się do rozmiarów człowieka w przeciwieństwie do poduszki profilowanej, która fabrycznie ma jeden kształt.

 

5. Materiał z jakiego jest wykonana

Pianka memory jest najczęściej stosowana do produkcji poduszek ortopedycznych. Poduszki profilowane wykonywane są najczęściej z dużych bloków pianki, ze względu na technologię są często bardzo twarde. Nierzadko można usłyszeć od sprzedawców, że do takiej poduszki trzeba się przyzwyczaić, co jest błędem - poduszka powinna od razu być wygodna. Drugą technologią jest odlewanie poduszek w specjalnych formach, wtedy posiadają one standardowy kształt prostopadłościennej bryły. Pozwala to na uzyskanie znacznie bardziej sprężystej, a jednocześnie podtrzymującej pianki.

 

6. Odpowiednia twardość

Zwłaszcza w branży materacowej wprowadza się bardzo dużo oznaczeń twardości. Często próbuje przenieść się te twardości na poduszki. Twarda, średnio twarda -  można się w tym pogubić. Naszym zdaniem najodpowiedniejsza twardość poduszki to standardowa twardość, czyli taka, która pozwoli na delikatne zapadnięcie się głowy z jednoczesnym jej podtrzymaniem, mniej więcej do połowy grubości poduszki. Jeśli czujemy, że poduszka jest za twarda, to znaczy, że takowa jest. Jedynym wytłumaczeniem stosowania takiej poduszki mogą być, poważne problemy z kręgosłupem. To samo dotyczy się zbyt miękkich poduszek, w których czujemy, że głowa wspiera się już na podłożu, zamiast być podtrzymywana na poduszce.

 

7. Materiał poszycia poduszki ortopedycznej

Jaki powinien być dobry materiał poszycia? Przede wszystkim musi być zdejmowany i łatwy w praniu. Nasze ciało poci się w nocy - powinniśmy być świadomi tego przy wyborze poduszki. W naszym odczuciu najlepszym materiałem jest Tencel, a przebadaliśmy chyba większość dostępnych na polskim rynku. Miły w dotyku i bardzo delikatny, nie podrażnia skóry, a odpowiednia struktura zapewnia dobrą cyrkulacją powietrza.

Komentarze do wpisu (2)

21 października 2022

Co to jest standardowa budowa ciała? Stworzono model na podstawie kobiet czy mężczyzn?

3 listopada 2022

Evidence from the retrospective analysis of some of the large randomized trials of tamoxifen vs aromatase inhibitors is forthcoming, and prospective studies are underway that should provide more definitive data in this area cialis 20mg

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl