100,0% kupujących poleca tego sprzedawcę

Polecam1Nie polecam0

Zgodność z opisem
5
Koszt wysyłki
5
Obsługa kupującego
5

  • sklep@napnell.pl
 
Jak spać na poduszce ortopedycznej? 0
Jak spać na poduszce ortopedycznej?

Bóle głowy, pleców, problemy ze snem, rozdrażnienie - wszystko to może wynikać z nieprawidłowych warunków, w jakich śpimy. Zadbanie o odpowiednią higienę snu jest bardzo istotne, jeśli chcemy cieszyć się dobrym samopoczuciem i wysokim poziomem energii do działania. Rozwiązaniem może okazać się poduszka ortopedyczna na kręgosłup szyjny. Czym się kierować podczas jej zakupu i jak spać na poduszce ortopedycznej? 

 

To, jak śpimy w nocy, bezpośrednio wpływa na to, jak się czujemy w ciągu dnia, dlatego tak istotne jest, aby zadbać o odpowiednie warunki panujące w sypialni. Dotyczy to zarówno klimatu panującego w miejscu, w którym śpimy, jak i odpowiednio dostosowanych mebli i dodatków. Łóżko powinno być stosownie twarde, dzięki czemu ciało będzie prawidłowo podtrzymane, a mięśnie odciążone. Kołdra lekka, a równocześnie otulająca i ciepła. Poduszka z kolei musi być wygodna, ale i odpowiednio dostosowana do głowy, zwłaszcza jeśli borykamy się z nawracającymi bólami karku lub głowy. Jaka poduszka ortopedyczna na kręgosłup szyjny będzie najlepsza i jak spać na poduszce profilowanej? 

 

Poduszka na bolący kark - jaki model wybrać?

Siedząca praca, częste korzystanie z komputera, nabyte wady postawy i skrzywienia kręgosłupa - czynniki te sprawiają, że mięśnie szyi są znacznie obciążone i spięte, co przekłada się na narastający dyskomfort mogący prowadzić do bólu. Jaka poduszka na ból karku będzie najlepsza? Odpowiedzią i rozwiązaniem redukującym nieprzyjemne dolegliwości może okazać się poduszka ortopedyczna na kręgosłup szyjny, czyli poduszka profilowana. Dlaczego? Bez wątpienia największą zaletą tego typu poduszek jest kształt i twardość zestawiona z elastycznością, które pozwalają podczas snu zachować prawidłową, naturalną krzywiznę kręgosłupa. To bardzo ważne - klasyczne poduszki zazwyczaj wymuszają nienaturalne ułożenie głowy.

U osób, które preferują spanie na boku, z czasem może pojawiać się skrzywienie w odcinku szyjnym. Kręgi mogą generować ucisk na nerwy, wywołując ból. Poduszka na bolący kark w formie modelu ortopedycznego profilowanego pozwala rozluźnić spięte mięśnie, a nawet łagodzić refluks żołądkowy. Niebanalny kształt, piankowe wypełnienie gwarantujące odpowiednią twardość, stosowna wysokość - to wszystko sprawia, że w głowach osób, które dopiero rozważają zmianę poduszki, nasuwa się pytanie, jak spać na poduszce ortopedycznej, aby zagwarantować sobie zdrowy, przyjemny sen. 

poduszka-ortopedyczna-poprawna-pozycja-snu

Jak spać na poduszce ortopedycznej? - zadbaj o komfort podczas nocnego wypoczynku

 

poduszka-ortopedyczna-poprawna-pozycja-snu

Poduszka ortopedyczna na kręgosłup szyjny posiada profilowany kształt, znacząco różniący się od tego, jaki ma klasyczna poduszka. Z tego względu wiele osób zastanawia się, jak spać na poduszce profilowanej i czy jest to wygodne, skoro poduszka wykonana jest ze zwartej pianki przekładającej się na odpowiednią twardość. Poduszki ortopedyczne na kręgi szyjne są wyjątkowo wygodne, jednak należy się przyzwyczaić do ich specyfiki. Najważniejsze jest odpowiednie ułożenie - pamiętaj, że poduszka ortopedyczna ma podtrzymywać odcinek szyjny, nie głowę. Ułożenie poduszki powinno być dostosowane do pozycji, jaką przyjmujemy podczas snu.

Jak spać na poduszce ortopedycznej, jeśli preferujemy odpoczynek plecach? Poduszka profilowana posiada dwa boki różniące się wysokością. Jeśli lubisz spać na plecach, bok poduszki z niższą wysokością umieść pod głową. Zasypiasz na boku? Ułóż poduszkę odwrotnie - w tym wypadku większa wysokość poduszki powinna być skierowana do ciała - takie ułożenie sprawi, że wolna przestrzeń pomiędzy szyją a głową zostanie zagospodarowana, co przełoży się na poziom rozluźnienia mięśni.

Co, jeśli podczas snu często zmieniamy pozycję? Przyjęto, że w trakcie nocy każdy z nas zmienia ułożenie ciała średnio 20 razy. Poduszki ortopedyczne są zbawienne dla kręgów szyjnych, jednak ze względu na wyprofilowanie, wymuszają wyłącznie dwie pozycje. Aby nie ograniczać się w trakcie snu, a równocześnie zadbać o jego jakość oraz odpowiednią ochronę kręgosłupa, warto wyposażyć się w bardziej innowacyjne rozwiązanie, jakim jest poduszka memory. Jej cechą jest jednolity kształt oraz odpowiednie wypełnienie gwarantujące wysoką elastyczność wpływającą na bezproblemowe dostosowanie się poduszki do ułożenia głowy oraz stopnia nacisku. Ten rodzaj poduszki ortopedycznej na kręgi szyjne jest zestawieniem wytrzymałej pianki z miękkością tradycyjnych materiałów. Dzięki specjalnym otworom poduszka gwarantuje odpowiednią cyrkulację powietrza i odprowadzanie wilgoci - poduszka memory idealnie sprawdza się latem, kiedy pod wpływem wysokich temperatur nadmiernie się pocimy podczas snu. Poduszka na bolący kark w postaci poduszki memory jest tak wyprofilowana, że podtrzymuje kręgi szyjne w prawidłowy, naturalny sposób. Wszystko ze względu na to, że pod wpływem ciepła, jakie emituje ciało, poduszka dopasowuje się do kształtu głowy, stanowiąc dla niej zdrową podporę.

Poduszka ortopedyczna na kręgosłup szyjny może okazać się zbawienna, jeśli czujemy dyskomfort wynikający ze spiętych mięśni lub nawracającego bólu głowy. Postanowiłeś zadbać o zdrowie oraz komfort snu, przez co zastanawiasz się, jak spać na poduszce ortopedycznej? Powyższe porady pomogą Ci się przyzwyczaić do odpoczynku na poduszce ortopedycznej na kręgi szyjne, sprawiając, że już nigdy nie powrócisz do klasycznej wersji. Poduszka memory, która jest innowacyjną formą poduszki ortopedycznej to klucz do spokojnego, regeneracyjnego snu gwarantującego poczucie wypoczęcia i energię do działania o poranku. 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl