99,5% kupujących poleca tego sprzedawcę

Polecam214Nie polecam1

Zgodność z opisem
5
Koszt wysyłki
5
Obsługa kupującego
4.9

  • sklep@napnell.pl
  • + 48 517 830 250
Ile czasu powinno się spać? 0
Ile czasu powinno się spać?

Jeśli kiedyś zastanawiałeś się ile czasu powinno się spać to trafiłeś w dobre miejsce. Przeciętny człowiek spędza w łóżku średnio 1 / 3 życia, skąd tak naprawdę mamy wiedzieć, czy śpimy wystarczająco długo? Oficjalny i udokumentowany rekord świata w niespaniu wyniósł 40 dni! Tak to nie żart, tyle bez snu wytrzymał Amerykański fotograf. Podczas bicia rekordu, dostał gorączki, miał ogromne bóle oczu oraz nie czuł nóg. Z podobnymi dolegliwościami zmagają się ludzie, którzy śpią niedostatecznie długo.

 

Co się dzieje, gdy śpimy za krótko?

Głównym problemem, który może nas spotkać to słaba koncentracja. Każdy z nas minimum raz w życiu “zarwał” noc. Wiemy jak ciężko jest zebrać myśli oraz skoncentrować na codziennych zadaniach po nieprzespanych nocach. Powstała masa eksperymentów testujących ludzi, którzy byli wypoczęci oraz niewyspani. U tych drugich zanotowano: spadek koncentracji, rozdrażnienie, a nawet spadek refleksu...

To nie wszystko, ludzie którzy nie do sypiają, częściej mogą cierpieć na zaburzenia przemiany materii. Występuje u nich większe prawdopodobieństwo pojawienia się otyłości, cukrzycy typu 2, czy problemów związanych z ciśnieniem krwi.

 

Ile czasu powinny spać dzieci?

  • Dzieci w wieku 3 - 5 lat od 10 - 13 h dziennie
  • Dzieci w wieku 6 - 12 lat od 9 - 12 h dziennie
  • Dzieci w wieku od 12 - 18 lat od 8 - 10 h dziennie

Jak widać najwięcej czasu potrzebują dzieci w wieku 3 - 5 lat. Dziecko rozwija się bardzo szybko, więc potrzebuje jak najwięcej snu. U dzieci w nocy wydziela się jak najwięcej hormonu wzrostu regulowanego przez przysadkę mózgową. Przerywany lub zbyt krótki sen może spowolnić efekt wzrostu u dziecka.

 

Ile czasu powinna spać młodzież?

Ludziom w wieku 18 - 25 lat powinno wystarczyć do 9h snu.

 

Ile śpią dorośli?

Złotym środkiem dla dorosłych osób jest 7h cykl snu. Jednak czas na zregenerowanie sił może się różnić i wynikać z rodzaju lub trybu pracy, najbardziej optymalny zakres to 7h - 9h.

 

Jeśli interesuje Cię tematyka snu odkrywanie oraz obalanie sennych mitów zapisz się już teraz do naszego Newslettera!
W którym będziemy Ci sukcesywnie zdradzać tipy na zdrowy sen!

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl